طراحی لوگو

لوگو یکی از مواردی است که به رشد و شناخته شدن کسب و کار شما کمک می کند. طراحی لوگو باید به صورت حرفه ای و در چهارچوب استانداردهای خودش طراحی شود، تا بتواند بیانگر هویت برند شما باشد. شاید سوالاتی مانند لوگو چیست؟  لوگو چه کاربردی برای کسب و کارها دارد؟ ترسیم لوگو را چگونه می توان انجام داد؟ ذهن شما را درگیر کرده باشد، پس با ما همراه باشید تا به جواب سوالات خود برسید.

لوگو چیست؟

به تصویر یا یک نوشته لوگو یا آرم می گویند که در بعضی از لوگوها ترکیب نوشته و تصویر را خواهیم داشت. در طراحی لوگو، باید ویژگی خاص و منحصر بفرد بودن آن در نظر گرفته شود تا بتواند بیانگر هویت یک کسب و کار باشد. امروزه لوگو نه تنها برای یک کسب و کار بلکه برای سازمان ها و افراد نیز استفاده می شود.

لوگو چه کاربردی برای کسب وکارها دارد؟

اگر یک کسب و کاری بخواهد خود را در بازار معرفی کند باید لوگو داشته باشد. امروزه همه کسب و کارها دارای آرم هستند. قبل از ترسیم لوگو بهتر است نوع محصول یا خدمتی که قرار است ارائه شود مشخص گردد، بعد طراحی لوگو انجام گیرد.داشتن لوگو یا آرم یعنی اینکه به کسب و کار و فعالیت خود هویت ببخشیم و مشتریان به این آرم، ما را خواهند شناخت.

علاوه بر داشتن لوگو، تغییر لوگو نیز در برخی از شرکت های معروف دنیا انجام می شود. به نظر شما تغییر لوگو چه منفعتی می تواند برای کسب و کارها یا شرکت ها داشته باشد؟ هدف از تغییر لوگو در این شرکت ها بهتر دیده شدن کار آنها و معرفی شدن بهتر آن ها به مشتریان است.

این تغییرات شامل نوع فونت، اندازه لوگو، رنگ و تغییر کلی در شکل لوگو هست. غیر از لوگو موارد زیادی برای دیده شدن و رشد کسب وکار ها وجود دارد که می توان به طراحی سایت، خدمات تبلیغاتی هدفمند و غیره اشاره کرد.

طراحی لوگو را چگونه می توان انجام داد؟

ترسیم لوگو دارای اصولی است که باید در هنگام طراحی به آن توجه کرد، تا یک لوگو خوب برای کسب و کار باشد. اصولی که در طراحی لوگو باید رعایت شود به شرح زیر می باشد.

  1. ساده و بدون جزئیات
  2. محدود نبودن به زمان خاصی
  3. استفاده درست و به جا از رنگ ها
  4. مشخص و خوانا در حالت سیاه و سفید
  5. متناسب با موضوع
  6. معرفی کسب و کار
  7. از نظر فرهنگی متناسب با عرف جامعه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش تماس بگیرید:
09046637730 – 051-38306456

مواردی که در بالا ذکر شد برخی از اصول طراحی هست که باید رعایت شود. برای ترسیم لوگو باید علاقه و استعداد در فرد طراح وجود داشته باشد تا بتواند حرفه ای ترین لوگو را طراحی کند. شما برای داشتن لوگو نیاز نیست خودتان طراحی کنید و می توانید ترسیم لوگو را به تیم حرفه ای ما بسپارید.

معرفی کلی انواع لوگو

در ابتدای مطلب بیان کردیم که لوگو انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف کسب و کار، سازمان، شرکت و غیره طراحی می شود. لوگو به سه دسته تصویری، نوشتاری، ترکیبی تقسیم می شود که در ادامه هر کدام را توضیح خواهیم داد.

لوگو تصویری

این لوگو از شکل و نماد تشکیل شده است. ویژگی این لوگو ها پیچیده بودن آنها هست که هدف مجموعه را به صورت غیر مستقیم به مخاطب می رساند. مخاطب برای فهمیدن هدف مجموعه، نیاز به تفسیر لوگو دارد.

نمونه لوگو تصویری
لوگو نوشتاری

اسم دیگر لوگو نوشتاری، لوگو تایپ یا نماد کلمه ای هست. در ترسیم لوگو نوشتاری از نام برند یا کسب و کار استفاده می شود و آن را با تغییر فونت، اندازه، چیدمان به یک نماد جذاب و خلاق بصری تبدیل می کنند. البته ویژگی مهمی که در طراحی این لوگو باید رعایت شود، خوانایی و قابل فهم بودن آن است.

نمونه لوگو نوشتاری
لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی که مشتریان خاص خودش را در بازار امروز دارد از ترکیب لوگو نوشتاری و تصویری به وجود می آید. بیشتر کسب و کار ها از این لوگو برای برند سازی استفاده می کنند.

نمونه لوگو ترکیبی

جهت آشنایی بیشتر با انواع لوگو پیشنهاد میکنیم ، حتما مقاله "انواع لوگو" گلبهارمون رو مطالعه کنید.

لینک دانلود مقاله انواع لوگو:

در طراحی لوگو حرفه ای چه مشخصه هایی باید رعایت شود؟

لوگو باید نشانگر برند شما در ذهن مشتریان باشد. طراحی آن باید توسط افراد حرفه ای و دارای ذهن خلاق انجام شود. مشخصه اصلی که باید در طراحی رعایت شود، توانایی برقرار شدن ارتباط بین لوگو و ذهن مصرف کننده است مثلا شما با مشاهده پریدن یک ببر صدرصد برند پوما در ذهنتان شکل می گیرد.

بکار گیری درست از رنگ ها این ارتباط را هموارتر می کند. نکته ای که بسیار حائز اهمیت است این هست که چون لوگو نشانگر برند یا هویت یک شرکت، سازمان یا کسب و کار است حتما باید خاص و منحصر به فرد باشد. این ویژگی باعث می شود بتوان آن را به عنوان یک لوگو حرفه ای و قوی حساب کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش تماس بگیرید:
09046637730 – 051-38306456

پاسخ به سوالات متداول شما

لوگو چون یک کار گرافیکی است توسط نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، کورل دراو، ادوبی ایلاستریتور و نرم افزار های دیگر طراحی می شود.

اگر شما از مهارت گرافیکی خوبی برخوردار هستید و ذهن خلاقی دارید می توانید طراحی لوگو را انجام دهید. ولی چون ترسیم لوگو نیازمند مهارت و تجربه است پیشنهاد ما به شما سپردن به شرکت هایی است که نمونه کارهای قوی دارند تا برند سازی شما را به بهترین شکل انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید: 09046637730 – 38306456-051

فرم ثبت سفارش تبلیغاتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید: 09046637730 – 38306456-051

پشتیبانی

09154033995